poniedziałek, 30 sierpnia 2010

Pewna Barcelona

W pierwszym meczu nowego sezonu Primera Division, FC Barcelona nie miała żadnych problemów z Racingiem Santander i odniosła pewne, wyjazdowe zwycięstwo 3:0. Wynik spotkania w 62. minucie ustalił debiutujący w barwach Dumy Katalonii aktualny mistrz świata, David Villa.
W meczu Blaugrany strzelali gwiazdorzy ostatniego mundialu. Pierwsze trafienie, już trzy minuty po gwizdku zanotował Lionel Messi. Jeszcze przed przerwą drugą bramkę dołożył Andres Iniesta i zwycięstwo Dumy Katalonii przy wyraźnej przewadze gości było już niemal przesądzone.

Potwierdziła to druga połowa, w której Katalończycy nie dali szans przeciwnikowi i podwyższyli swoje zwycięstwo dzięki bramce jednego z najskuteczniejszych snajperów ostatniego mundialu Davida Villi. Tym samym mistrz świata doskonale otworzył sezon w nowym klubie, który zwycięstwem 3:0 rozpoczął drogę do obrony tytułu najlepszej drużyny Hiszpanii.