poniedziałek, 2 sierpnia 2010

Niespodziewany brąz

Polska sztafeta kobiet 4x100 m zajęła trzecie miejsce podczas trwających w Barcelonie lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Wygrały Ukrainki, a drugie były Francuzki.
Polska sztafeta pobiegła w składzie Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke, Weronika Wedler.

Polki znakomicie przeprowadzały zmiany i dzięki temu zdołały wywalczyć miejsce na podium. Uzyskały czas 42,68.

Wygrały Ukrainki - 42,29 przed Francuzkami - 42,45. Nasze zawodniczki w takim samym zestawieniu - Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), Korczyńska (WKS Śląsk Wrocław), Jeschke (SKLA Sopot) i Wedler (AZS AWF Wrocław) - uzyskały w sobotnich kwalifikacjach czas 43,30.

We wcześniejszym finale sztafeta 4x100 m mężczyzn w składzie: Dariusz Kuć, Paweł Stempel, Robert Kubaczyk i Kamil Kryński zajęła piątą pozycję. Złote medal zdobyli Francuzi.